Grammatica//MorfWerw/MorfWerwOnre/MorfWerwOnre3Dino
Onregelmatige werkwoorden, δίνω - geven
| ενεργητική φωνή actief | παθητική φωνή passief | ||||||||||||||||||||||||||
| οριστικήaantonende wijs indicatief | οριστικήaantonende wijs indicatief | ||||||||||||||||||||||||||
|
ενεστώτας tegenw.tijd (1e stam) |
παρατατικός paratatikos 1e stam |
αόριστος aoristos 2e stam |
ενεστώτας tegenw.tijd |
παρατατικός paratatikos 1e stam |
αόριστος aoristos 2e stam |
||||||||||||||||||||||
| δίνω | έδινα | έδωσα | δίνομαι | δινόμουν | δόθηκα | ||||||||||||||||||||||
| δίνεις | έδινες | έδωσες | δίνεσαι | δινόσουν | δόθηκες | ||||||||||||||||||||||
| δίνει | έδινε | έδωσε | δίνεται | δινόταν | δόθηκε | ||||||||||||||||||||||
| δίνουμε | δίναμε | δώσαμε | δινόμαστε | δινόμαστε | δοθήκαμε | ||||||||||||||||||||||
| δίνετε | δίνατε | δώσατε | δίνεστε | δινόσαστε | δοθήκατε | ||||||||||||||||||||||
| δίνουν | έδιναν | έδωσαν | δίνονται | δίνονταν | δόθηκαν | ||||||||||||||||||||||
|
υποτακτική aanvoegende wijs conjunctief |
|
υποτακτική aanvoegende wijs conjunctief |
|
||||||||||||||||||||||||
| ενεστώτας | αόριστος | ενεστώτας | αόριστος | ||||||||||||||||||||||||
| 1e stam | 2e stam | 1e stam | 2e stam | ||||||||||||||||||||||||
| δίνω | δίνομαι | δοθώ | |||||||||||||||||||||||||
| δίνεις | δίνεσαι | δοθείς | |||||||||||||||||||||||||
| δίνει | δίνεται | δοθεί | |||||||||||||||||||||||||
| δίνουμε | δινόμαστε | δοθούμε | |||||||||||||||||||||||||
| δίνετε | δίνεστε | δοθείτε | |||||||||||||||||||||||||
| δίνουν | δίνονται | δοθούν | |||||||||||||||||||||||||
| προστακτική | προστακτική | ||||||||||||||||||||||||||
| bevelende wijs imperatief | bevelende wijs imperatief | ||||||||||||||||||||||||||
| ενεστώτας | αόριστος | ενεστώτας | αόριστος | ||||||||||||||||||||||||
| 1e stam | 2e stam | 1e stam | 2e stam | ||||||||||||||||||||||||
| δίνε | δώσε | - | δώσου | ||||||||||||||||||||||||
| δίνετε | δώστε | δίνεστε | δοθείτε | ||||||||||||||||||||||||
| υπερσυντέλικος | volt.verledentijd, actief | had gegevn | είχα δώσει |
| volt.verledentijd, passief | was gegeven | είχα δωθεί | |
| εξακουλοθητικός μέλλοντας | onv.tegenw.toek.tijd, 1e stam: zal | θα + υποτακτική, 1e stam | |
| συνοπτικός μέλλοντας | onv.tegenw.toek.tijd, 2e stam: zal | θα + υποτακτική, 2e stam | |
| υποθετικός λόγος | onv.verleden toek.tijd: | zou | θα + παρατατικός |
| συντελεσμένος μέλλοντας | volt.tegenw.toek.tijd: | zal gegevenhebben | θα έχω δώσει |
| volt.tegenw.toek.tijd: | zal gegeven zijn | θα έχω δωθεί | |
| υποθετικός λόγος | volt.verleden toek.tijd: | zou gegeven hebben | θα είχα δώσει |
| volt.verleden toek.tijd: | zou gegeven zijn | θα είχα δωθεί | |
©Auteursrecht voorbehouden. Zie pagina Copyright