Eerste kolom
zinsdeel enkelv zin sameng zin hoofdzin vraagzin bijvoeglijke/betrekkelijke bijzin complementszin bijwoordelijke bijzin
werkwoord naamvallen lidw zelfst nw bijv nw voornaamw telw bijw voorz voegw part woordvolgorde diversen
Morfologie / Werkwoorden
direct naar: Grammatica    Woordleer    Syntaxis
werkw lidw zelfst.nw bijv.nw bijw voornaamw telw voorz voegw part woordvorming
onregelmatige werkw. regelmatige werkw. augment inwendig augment varianten lettergreep met ι-klank
αρέσω βάζω βγαίνω βλέπω βρίσκω δίνω είμαι έρχομαι έχω θέλω θέτω κάθομαι καλώ κάνω
καταλαβαίνω λέω μαθαίνω ξέρω παίρνω πηγαίνω πίνω πλένω στέκομαι τρώω φαίνομαι φέρνω χαίρομαι
Grammatica//MorfWerw/MorfWerwOnre/MorfWerwOnre3Mathaino

Onregelmatige werkwoorden, μαθαίνω - leren


μαθαίνω heeft geen passieve vormen.
Voor de passieve vormen van
μαθαίνω in de betekenis vernemen wordt (en dan nog alleen in de 3e persoon) gebruik gemaakt van μαθεύομαι bekend worden.

ενεργητική φωνή actief   παθητική φωνή passief
οριστική aantonende wijs indicatief   οριστική aantonende wijs indicatief
ενεστώτας
tegenw.tijd
(1e stam)
παρατατικός
paratatikos
1e stam
αόριστος
aoristos
2e stam
  ενεστώτας
tegenw.tijd
παρατατικός
paratatikos
1e stam
αόριστος
aoristos
2e stam
μαθαίνω μάθαινα έμαθα        
μαθαίνεις μάθαινες έμαθες        
μαθαίνει μάθαινε έμαθε   μαθεύεται - μαθεύτηκε
μαθαίνουμε μαθαίναμε μάθαμε        
μαθαίνετε μαθαίνατε μάθατε        
μαθαίνουν μάθαιναν έμαθαν   μαθεύονται   μαθεύτηκαν
υποτακτική
aanvoegende wijs conjunctief
απαρέμφατο
2e stam
μάθει
παρακείμενος
volt.tegenw tijd
έχω μάθει
 
 
μετοχή deelwoord
ενεστώτας
tegenw.dw. 1e st
μαθαίνοντας
παρακείμενος
έχοντας μάθει
  υποτακτική
aanvoegende wijs conjunctief
απαρέμφατο
2e stam
-
παρακείμενος
volt.tegenw.tijd
-
 
μετοχή deelwoord
ενεστώτας
tegenw.dw. 1e st
-
παρακείμενος
volt./verl.dw. 2e st
-
ενεστώτας αόριστος   ενεστώτας αόριστος
  1e stam   2e stam     1e stam   2e stam
μαθαίνω μάθω      
μαθαίνεις μάθεις      
μαθαίνει μάθει   - -
μαθαίνουμε μάθουμε      
μαθαίνετε μάθετε      
μαθαίνουν μάθουν      
προστακτική   προστακτική
  bevelende wijs imperatief     bevelende wijs imperatief
ενεστώτας αόριστος   ενεστώτας αόριστος
  1e stam   2e stam     1e stam   2e stam
μάθαινε μάθε      
μαθαίνετε μάθετε      
υπερσυντέλικος volt.verleden tijd, actief had geleerd είχα μάθει
εξακουλοθητικός μέλλοντας onv.tegenw.toek.tijd, 1e stam: zal θα + υποτακτική, 1e stam
συνοπτικός μέλλοντας onv.tegenw.toek.tijd, 2e stam: zal θα + υποτακτική, 2e stam
υποθετικός λόγος onv.verleden toek.tijd: zou θα + παρατατικός
συντελεσμένος μέλλοντας volt.tegenw.toek.tijd: zal geleerdhebben θα έχω μάθει
υποθετικός λόγος volt.verleden toek.tijd: zou geleerd hebben θα είχα μάθει

 


Auteursrecht voorbehouden. Zie pagina Copyright
 

.



 

 

Betekenis:
Semantiek

l

Zin:
Syntaxis

l

Woord:
Morfologie

l

Letter:
Alfabet

l

Klank:
Fonologie

     

*

*

*

*

   

+

+

De bovenstaande zwarte sterren geven van elke pagina het niveau aan.

1 ster: cursusniveau
2 sterren: schoolniveau
3 sterren: studieniveau
4 sterren: gevorderd studieniveau

1 plus: beschouwing
2 plussen: overzicht